ліфти в м. Київ

тел.(044)384-31-51

м. Львів

тел. (0322)53-24-51

Портал Information Articles Історія гідравлічного ліфтаUkrainian (Ukraine)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Who's Online

We have 294 guests online

 

 

 Dictionary

A width of mine - is a distance for horizontal lines between the internal surfaces of mine which is measured parallell the width of booth.


A winch - is an electromechanics device with an electric motor, intended for creation of squeezing effort which provides motion of cage.


A wire-rope elevator; a tow-line elevator - is an elevator in which rope (tow-line) is used as a hauling organ .


An elevator - is a stationary machine of batch-type, intended for getting up and lowering of people and (or) loads in a booth, which moves on the hard rectilineal sending in which angle of slope to the vertical line not more than 15 degrees.


An elevator drive - is a device for the concitation of elevator.


An explorer (elevator) - is a person which constantly is in a cage and gives management commands.   


An external management - is a type of management, at which the command of management on starting of elevator is given only from superficial grounds.


An ordinary freight elevator - is an elevator the booth of which is suspended for its overhead part.

 

Attached mine - is a mine, located outside the house.

Історія гідравлічного ліфта E-mail
There are no translations available.

Гідравлічний підйомник з реверсивним водяним колесом

 

Ідея використання водяного колеса була навіяна конструкцією водяного млина, що з'явилася набагато раніше. У шахтному підйомнику реверсування напрямку обертання колеса забезпечувалося зміною напрямку потоку води, що надходить на лопаті колеса за допомогою лотка і системи важелів, якими керували люди. Підйомник із приводом обертального типу від водяного колеса був, очевидно, першою успішною спробою використання енергії потоку води для підйому людей і вантажів.

Однак усі наступні етапи створення конструкцій гідравлічних ліфтів були пов'язані з використанням гідродвигунів поступального переміщення у вигляді гідроциліндрів. На те були свої причини.

З початку XIX століття в зв'язку з бурхливим розвитком економіки і зростанням промислового виробництва в Європі і Північній Америці інтенсивно росло населення і вартість землі в містах. Це призвело до будівництва висотних будинків, що не могли задовільно функціонувати без надійної системи внутрішнього пасажирського і вантажного транспорту. Одночасно з цим і досить до речі у великих містах і промислових центрах була створена централізована система водопостачання з робочим тиском порядку 0,4–0,6 Мпа. Таким чином, з'явилася гостра необхідність у ліфтах і можливості використання енергії води міського водопроводу для приводу промислового устаткування і ліфтів.

Використання водяного колеса для приводу в умовах міста було практично неможливо, а наявний на той час досвід застосування парового привода уможливив появу гідроциліндра з поршнем як двигун поступального переміщення. Виникли об'єктивні умови для появи конструкцій гідравлічних ліфтів різного призначення.

Основні розробки, покладені в основу концепції гідравлічного ліфта, були зроблені в Англії і Франції на початку і середині XIX в. і одержали подальший розвиток у Північній Америці. Появі гідравлічних ліфтів передував успішний досвід створення гідравлічного преса і стрілового крана з гідроприводом, що працює з використанням води з централізованої системи міського водопостачання.

У 1785 р. англійський інженер Джозеф Брама винайшов і створив ефективно діючий гідравлічний прес з ручним поршневим насосом і використанням води як робочої рідини. Він уперше застосував шкіряні ущільнювальні манжети в циліндрі, що послужили основою конструкції ущільнювальних пристроїв циліндрів і клапанів більшості гідравлічних ліфтів XIX сторіччя.

У 1846 р. англійський інженер Вільям Армстронг, прийнявши за основу конструкцію преса Джозефа Брама, розробив і створив конструкцію гідравлічного стрілового крана для роботи в доках Ньюкасла.

Механізм підйому його крана містив у собі багато хто з важливих компонентів сучасного гідравлічного ліфта. Був використаний майже горизонтальний циліндр, на голівці плунжера якого був закріплений шків 3-кратного ланцюгового мультиплікатора.

Два додаткових нерухомих шківи закріплювалися в нижній частині опори крана. Піднімальний ланцюг із блоків ланцюгового мультиплікатора проходив через стійку поворотної платформи, обгинала головний блок стріли і з'єднувалася з вантажним гаком крана. Це дозволило в 3 рази збільшити швидкість і висоту підйому вантажу стосовно робочого переміщення плунжера циліндра. Вода для роботи крана споконвічно надходила з водопровідних магістралей або резервуарів-сховищ. Однак відносно низький і непостійний тиск із цих джерел зробив необхідним створення більш надійного джерела гідравлічної енергії.

У 1851 р. У. Армстронг створив гідравлічний акумулятор для збільшення і забезпечення сталості тиску води, що надходить у циліндр. Для цього він використовував вертикальний циліндр із діаметром плунжера в 40 або 45, що підтримував велику сталеву шухляду, наповнена каменем або гравієм. Вантаж міг досягати 70 т і варіювався в залежності від необхідної величини тиску води. Насос з могутнім паровим двигуном качав воду в підставу циліндра, піднімаючи плунжер із завантажувальною шухлядою так, щоб потік води був під тиском, що часто досягав 5,70 Мпа. Це було значним збільшенням доступної енергії, особливо в порівнянні з міськими постачаннями води, що у той час забезпечували тиск води від 0,23 до 0,38 Мпа.

Хоча кран У. Армстронга був обладнаний ключовими компонентами сучасного гідравлічного ліфта, гідроциліндром плунжерного типу, мультиплікатором і гідроакумулятором, численні конструкторські розробки в Англії і Європі в цілому зосередилися на удосконалюванні конструкції ліфтів з гідроциліндром плунжерного типу прямої дії. Перший такий ліфт з'явився в Англії в 1849 р. і був встановлений у Osmaston Manor. До середини 60-х років XIX сторіччя великі міські готелі в Англії теж починали використовувати гідравлічні пасажирські ліфти.

У 1865 р. фірма Easton and Amos установила ліфт прямої дії в готелі «Брайтон» у Лондоні. Кабіна була закріплена на голівці плунжера і частково урівноважена противагами, підвішеними на ланцюгах, що обгинає шківи вгорі шахти. Висота підйому складала 1,7 м.

Гідравлічні ліфти в основному використовували воду з міської мережі, що істотно знижувало експлуатаційні витрати. З 1871 по 1977 р. у Лондоні функціонувала досить розгалужена мережа водопроводу високого тиску, що обслуговувала гідропривід підйомників, промислове устаткування і гідравлічні піднімальні крани на ріці Темза.

Успішно застосовувалися і вантажні ліфти з циліндром прямої дії для обслуговування торговельних і промислових підприємств. Це був варіант конструкції тротуарного вантажного ліфта з циліндром, встановленим у колодязі під приямком. Замість кабіни на голівці плунжера установлена вантажна платформа.

Хоча кілька європейських винахідників експериментували з паровою тягою і різними типами гідравлічних ліфтів, система з плунжерним гідроциліндром прямої дії довгий час залишалася поза конкуренцією.

У ліфтах з циліндром прямої дії кабіна підтримувалася плунжером, довжина якого була дорівнює довжині ходу ліфта. Циліндр розміщався в ямі під кабіною, а плунжер переміщався нагору напором води з водогінної мережі. При опусканні кабіни відбувався контрольований злив води через дроселюючий клапан у каналізаційну мережу.

Для збільшення вантажопідйомності ліфта застосовувалася противага, що частково врівноважує силу ваги маси кабіни і поршня так, щоб порожня кабіна могла опускатися під дією сили ваги. Поряд з використанням противаги було винайдено більш-менш складне устаткування, що дозволяє уникнути великих змін швидкості при зміні завантаження кабіни.

По усій висоті шахти розміщався спеціальний трос керування, що проходив усередині кабіни. Для переміщення кабіни нагору досить було потягнути нагору трос керування, а для спуска — тягти низ. При цьому відсувалася заслінка, забезпечуючи повідомлення циліндра з напірною магістраллю водогінної мережі або зі зливальним трубопроводом при спуску. Установкою троса в середнє положення досягалася зупинка ліфта. Слід зазначити, що в ліфтах цього типу вода, що зливається, повторно не використовувалася.

Для забезпечення безпеки пасажирів застосовувалися різні пристрої, що виключають падіння кабіни або відривши її від голівки плунжера під дією сили ваги противаги. Цікаво відзначити, що такий тип ліфтів був визнаний надзвичайно надійним, і на довгий час у Великобританії й в інших країнах світу відмовлялися від використання ліфтів, у яких кабіна підтримувалася сталевими канатами, якість яких у той час була невисокою.

В Франції ця система одержала подальший розвиток у роботах інженера Леона Едду. На Всесвітній виставці 1867 р. у Парижі Л. Едду установив свій ліфт у Галереї механізмів і перевозив відвідувачів до спостережливої платформи висотою 2 м.

У конструкції ліфта застосовувався пустотілий плунжер діаметром 24,5 див, складений з чотирьох окремих частин. Кабіна була закріплена на голівці плунжера і направлялася чотирма пустотілими чавунними колонами, що одночасно складали основу конструкції шахти. Усередині колон переміщалися противаги, підвішені на ланцюгах, що обгинає блоки вгорі шахти і закріплені на рамі кабіни. Численні критики відзначали непридатність цього ліфта для будинків підвищеної поверховості.

У відповідь на критику Л. Едду представив на Паризькій виставці в 1878 р. ліфт із плунжерним циліндром прямої дії і висотою підйому 128,5 м. Циліндр розміщався під кабіною в колодязі, дно якого знаходилося на оцінки 16 м нижче рівня моря. Використовувалася також вода з міської водогінної мережі.

Поява гідравлічних ліфтів в Америці, як і на території Європи, значною мірою зобов'язана появі гідравлічного преса Д. Брама і крана англійського інженера У. Армстронга.

Розвиток гідравлічного ліфта як альтернативи машин з паровою тягою проклало шлях для ліфтових систем, що уможливили появу хмарочосів у 1880–1890-х рр. у Північній Америці.

У 1854 р. на одній з виставок у Нью-Йорку був представлений ліфт, обладнаний пристроєм безпеки, уловлювачами. Винахідником цього ліфта, а надалі засновником ліфтобудівельної компанії OTIS Brothers був Елайши Грейвс Отіс. Хоча фірма Otis Brothers відігравала важливу роль в удосконалюванні конструкції гідравлічного ліфта, вона була далеко не єдиною компанією. Поява сильних конкурентів на американському континенті в 1870–1880-х рр.,час від часу створювали для компанії Otis Brothers серйозні комерційні проблеми. Конкуренція послужила на користь розвиткові й удосконалюванню конструкції гідравлічних ліфтів, що стали витісняти ліфти з паровим приводом, тому що забезпечували більший рівень безпеки і використовували дешеве джерело енергії (воду з міського водопроводу).

Винахід, виробництво і комерційний успіх гідравлічного ліфта довгий час були ключовими аспектами розвитку ліфтової промисловості в США й у континентальній Європі. Масове виробництво гідравлічних ліфтів у США почалося в 1870-х рр. з первісних розробок у Новій Англії і на Середньому Заході Північної Америки. Американські конструктори і виробники гідравлічних ліфтів не обмежилися сліпим копіюванням європейського досвіду. Більшість запропонованих ними конструкцій було спрямовано на відмовлення від розміщення плунжерного циліндра в ямі під кабіною ліфта. Це було обумовлено двома головними причинами: необхідністю створення ліфтів для будинків підвищеної поверховості і наявністю скельної підстави у великих містах Америки, що підвищували вартість бурових робіт для встановлення гідроциліндра в ямі.

Чарльз Хілл Морган, керуючий компанії Washburn & Moen Wire Works, одержав кредит на створення першого гідравлічного ліфта в Новій Англії. У 1865 р. він був посланий на стажування в Англію, де мав можливість ознайомитися з досягненнями англійських фахівців в області проектування і виробництва гідравлічних ліфтів. Вже в 1868 р. він спорудив оригінальну конструкцію вантажного ліфта з циліндром прямої дії для фабрики Washburn& Moen. Відмінною рисою запропонованої їм конструкції була наявність замкнутої системи циркуляції води, тиск якого визначалося впливом пари на плунжер допоміжного циліндра. Така конструкція практично цілком виключала утрати води, що звичайно йшла на злив у каналізацію. У цій конструкції пар з казана через керуючий клапан надходить у верхню частину допоміжного циліндра. Тиск пари через плунжер впливає на воду в нижній частині циліндра, що під підвищеним тиском надходить у робочий циліндр прямої дії і піднімає кабіну ліфта. Допоміжний циліндр фактично відіграє роль гідроакумулятора, використовуваного в піднімальному крані У. Армстронга. Використання подібної комбінованої системи привода забезпечувало робочий тиск води в 5–6 разів більше, ніж у водогінній мережі. Опускання платформи відбувалося під дією сили ваги при контрольованому випуску пари з допоміжного циліндра. Платформа не була урівноважена. Її вантажопідйомність визначалася величиною тиску пари, що надходить у верхню частину допоміжного циліндра.

На ліфті Чарлза Хилла Моргана була встановлена підйомна система обмеження граничного верхнього і нижнього положення кабіни, що впливає на клапан керування подачею пари. Застосування достатнє простої системи аварійного автоматичного гальмування кабіни при зменшенні тиску води забезпечувало безпеку застосування ліфта. До деякої міри ця конструкція була подальшим удосконаленням уловлювача Е. Г. Отіса, продемонстрованого в 1854 р.

У 1873 р. на Середньому Заході Північної Америки фірма Lane & Bodley організувала виробництво гідравлічних ліфтів із плунжерним гідроциліндром прямої дії. Перші зразки цих ліфтів були представлені на Промисловій виставці в Цинциннати вже в 1872 р. Їхня конструкція мало відрізнялася від використовуваної в Європі. Успіх фірми Lane & Bodley був таким, що до 1872 р. у Цинциннати до організації масового виробництва вже працювало 100 ліфтів прямої дії.

До середини 1870-х рр. ліфт прямої дії був визнаний удалим рішенням для невисоких будинків, з висотою до 36 м. Однак незважаючи на первісний регіональний успіх цей тип гідравлічного ліфта ніколи не досягав піка популярності або повсюдного використання в США.

 

?

 
windy Polska Izamet